Değerli Meslektaşlarım,

Son dönemde döviz kurlarında gerçekleşen sıradışı yükselme nedeniyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi ACOLS Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi programı kurs ücreti için kuru sabitleme kararı almış bulunmaktadır. Bu karar göre sadece 13-21 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan ACOLS Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi proğramı için geçerli olmak kaydıyla, döviz kuru 1Dolar=3,500TL olarak, dolayısıyla kurs ücreti de 3500TL olarak sabitlenmiştir. 13-21 Mayıs 2017 tarihinde organize edilecek programımıza katılmak için başvuran meslektaşlarımızın kurs ücretlerini bu değerler üzerinden yatırması rica olunur.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi himayesinde düzenlenmekte olan ACOLS Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi Programı hakkında detaylı bilgiye http://acolsturkiye.com/anasayfa/guncel-egitim-duyurulari sayfasından ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla
Nilüfer KABLAN, MLD/KBF Eğitmeni
Sağlık Bilimleri Üniversitesi
ACOLS KBF Sertifikasyon Programı Koordinatörü
GÜNCEL EĞİTİM DUYURULARI

ACADEMY OF LYMPHATIC STUDIES,

KOMPLEKS BOŞALTICI FİZYOTERAPİ

PROGRAMI DUYURUSU

 

 

Değerli Meslektaşlarım;

Sağlık Bilimleri Üniversitesi himayesinde düzenlenecek olan Academy of Lymphatic Studies  4. Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi Sertifikasyon (Lenfödem) programına ilişkin detaylar aşağıda bilginize sunulmuştur.

Uzaktan Eğitim Programı (Home Study) Erişimi: 13 Mart- 21 Mayıs 2017* (45 saat)

Sınıf Temelli Eğitim Tarihi: 13-21 Mayıs 2017 (9 gün-90 saat)

Sınıf Temelli Eğitim Saatleri: 8:00-19:00

Sınıf Temelli Eğitim Yeri: Green Park Hotel Bostancı, İstanbul

Kurs Ücreti: 1000 Dolar  günlük merkez bankası efektif satış kuru TL karşılığı  Sağlık Bilimleri Üniversitesi adına Vakıfbank,

IBAN No: TR68 0001 5001 5800 7303 7652 32 (Türk lirası hesabı ) hesabına yatırabilirsiniz.

(Açıklama kısmının ”ACOLS /Ad-Soyad” şeklinde belirtilmesi önemle rica olunur.

Eğitmen;

Nilüfer KABLAN, MLD/KBF Eğitmeni

Kurs sonunda katılımcılara uluslararası geçerliliğe sahip KBF sertifikası, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve ACOLS tarafından referans mektubu verilecektir.

Kurs ücretine  Kurs el kitabı, lenfödem hastasının el kitabı, ACOLS çanta, ACOLS kalemleri, ACOLS bloknot, bandaj malzemeleri, bası giysisi ölçü alma sertifikası, sınırsız kahve araları ve açık büfe öğle yemeği dahildir.

Kurs el kitabı, Uzaktan Eğitim Programında verilen teorik bilginin özet dökümlerini, ders slaytlarının tümünün fotokopilerini, sağlıklı sistem ve her bir hastalık için ayrı ayrı olmak üzere tüm bölgelerin manuel lenf drenajı sıraları ile alt ve üst extremite bandaj tekniği talimatlarını içermektedir.

Lenfödem hastasının el kitabcığı ise,  lenfödem hastaları için alt ve üst extremite olmak üzere ayrı ayrı hazırlanmış danışmanlık (yapılması ve yapılmaması gerekenler) bilgilerini, egzersiz programlarını, ev programlarını ve ödem takip formlarını içermektedir.

*Uzaktan Eğitim Programı erişim  Academy of Lymphatic Studies resmi web sayfası eğitim portalından kurs ücretinin tamamı yatırıldıktan sonra, 13 Mart 2017 tarihinden itibaren sağlanacaktır. Erişim için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre kesin kayıdı takiben ACOLS eLearning Training Portal tarafından katılımcıların mail adreslerine gönderilecektir.

Uzaktan Eğitim Programı konularına buradan ulaşabilirsiniz.

Sınıf Temelli Eğitim Programına buradan ulaşabilirsiniz.

**Katılım sadece fizyoterapistlere açıktır ve 20 kişi ile sınırlıdır.

***Son kayıt tarihi 1 Mayıs 2017

Nilüfer KABLAN: Hacettepe Ünversitesi, SBF, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Egzersiz Fizyoloji alanında yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. 2008 yılında Foeldi School’dan aldığı eğitim ile sertifikalı lenfödem fizyoterapisti oldu. 2009 yılında, BSN-Jobst Enstitüden (Emmerich-Düsseldorf) bası giysisi planlama ve ölçü alma eğitimi, 2009 yılında Lohmann&Raucher Enstitüden, ileri düzey yara bakımı eğitimi, 2015 yılında ise BSN- Jobst Enstitüden venöz ülserlerde yara bakımı ve kompresyon tedavisi eğitimi aldı. 2015 yılında Academy of Lymphatic Studies (Pittsburg), kompleks boşaltıcı fizyoterapi (KBF) sertifikasyon programına katıldı ve bu alandaki ikinci sertifikasyonunu aldı. Bunu takiben Academy of Lymphatic Studies tarafından Florida ve New York’ta verilen KBF kurslarında Marina MADURO ile çalıştı. 2016 yılında MLD/KBF Eğitmeni oldu ve Academy of Lymphatic Studies adına uluslarası geçerliliğe sahip sertifika verme yetkinliğine kavuştu. 2007 yılından itibaren yoğun bir şekilde lenfatik ve flebolotik hasta grupları ile çalışmalarda bulunarak bu alanda yetkin bir klinik deneyime sahip oldu. Halen Sağlık Bilimleri Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve Marmara Üniversitesinde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Kayıt için iletişim:

Nilüfer KABLAN, MLD/KBF Eğitmeni

Sağlık Bilimleri Üniversitesi,

ACOLS KBF Sertifikasyon Programı Koordinatörü

E-mail: niluferkablan@yahoo.com

GSM: 05067638556