Değerli Meslektaşlarım,

Academy of Lymphatic Studies (ACOLS) KBF Lenfödem Sertifikasyon programları sonrasında katılımcılarımızdan aldığımız geri bildirimler sonucunda farklı formatta ACOLS Lenfödem Sertifikasyon Programları düzenlenmesine karar verilmiştir. Bu amaçla, bugüne kadar düzenlediğimiz 9 gün (135 saat) kesintisiz programlarımızın yanı sıra 3 gün+3 gün+3 gün (135 saat) şeklinde bölünmüş ACOLS Lenfödem sertifikasyon programları düzenlenecektir. Bölünmüş program özellikle iş yerlerinden izin almada sorun yaşayan meslektaşlarımız için planlanmıştır. Her iki ACOLS programımızın içerik ve sertifikasyon özellikleri birebir aynıdır.

Kasım 2019’da düzenlenecek olan 13. ACOLS Lenfödem Sertifikasyon programımız hakkında detaylı bilgiye http://acolsturkiye.com/anasayfa/guncel-egitim-duyurulari adresinden ulaşabilirsiniz.


Saygılarımla
Nilüfer Kablan
GÜNCEL EĞİTİM DUYURULARI

ACADEMY OF LYMPHATIC STUDIES,

KOMPLEKS BOŞALTICI FİZYOTERAPİ

PROGRAMI DUYURUSU

 

 

Değerli Meslektaşlarım;

13. Academy of Lymphatic Studies Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi (KBF) Sertifikasyon (Lenfödem) programına ilişkin detaylar aşağıda bilginize sunulmuştur.

Uzaktan Eğitim Programı (Home Study) Erişimi:  1 Ekim-17 Kasım 2019 (45 saat)

Sınıf Temelli Eğitim Tarihi:    Faz-I: 1-2-3 Kasım 2019

Faz-II: 8-9-10 Kasım 2019

Faz-III: 15-16-17 Kasım 2019

(Faz-I+Faz-II+Faz-III= Toplam 9 gün, 90 saat)

Sınıf Temelli Eğitim Saatleri: 8:00-19:00

Sınıf Temelli Eğitim Yeri:   İstanbul

Kurs Ücreti: 1000$  (Merkez Bankası günlük efektif dolar satış kuru TL karşılığı )

(Dekontta açıklama kısmının ”ACOLS /Ad-Soyad” şeklinde belirtilmesi önemle rica olunur)

Eğitmen;

Nilüfer KABLAN, MLD/KBF Eğitmeni

(Eğitimler SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ  faaliyetidir)

Kurs sonunda katılımcılara uluslararası geçerliliğe sahip KBF sertifikası ve ACOLS tarafından referans mektubu verilecektir.

Kurs ücretine  Kurs el kitabı, lenfödem hastasının el kitabı, ACOLS çanta, ACOLS kalemi, ACOLS bloknot, bandaj malzemeleri, bası giysisi ölçü alma sertifikası, öğle yemeği ve  ikramlı kahve araları dahildir.

Kurs el kitapçığı, Uzaktan Eğitim Programında verilen teorik bilginin özet dökümlerini, ders slaytlarının tümünün fotokopilerini, sağlıklı sistem ve her bir hastalık için ayrı ayrı olmak üzere tüm bölgelerin manuel lenf drenajı sıraları ile alt ve üst extremite bandaj tekniği talimatlarını içermektedir.

Lenfödem hastasının el kitapçığı ise,  lenfödem hastaları için alt ve üst extremite olmak üzere ayrı ayrı hazırlanmış danışmanlık (yapılması ve yapılmaması gerekenler) bilgilerini, egzersiz programlarını, ev programlarını ve ödem takip formlarını içermektedir.

*Uzaktan Eğitim Programı erişim  Academy of Lymphatic Studies resmi web sayfası eğitim portalından kurs ücretinin tamamı yatırıldıktan sonra, 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren sağlanacaktır. Erişim için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre kesin kayıdı takiben ACOLS eLearning Training Portal tarafından katılımcıların mail adreslerine gönderilecektir.

Uzaktan Eğitim Programı konularına buradan ulaşabilirsiniz.

Sınıf Temelli Eğitim Programına buradan ulaşabilirsiniz.

**Katılım sadece fizyoterapistlere açıktır ve 24 kişi ile sınırlıdır.

***Son kayıt tarihi 4 Ekim 2019 ( 4 Ekim 2019 tarihi kontenjan olduğu taktirde geçerlidir.  24 kişilik kontenjanın 4 Ekim 2019 tarihinden önce dolması durumunda kayıtlar bu tarihten önce kapatılacaktır)  

Nilüfer KABLAN: Hacettepe Ünversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon YO’dan 1998 yılında mezun oldu. 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Egzersiz Fizyoloji alanında yüksek lisans çalışmasını, 2018 yılında ise Marmara Üniversitesi’nde Spor Sağlık alanında doktora çalışmasını tamamladı. 2008 yılında Foeldi School’dan aldığı eğitim ile sertifikalı lenfödem fizyoterapisti oldu. 2009 yılında, BSN-Jobst Enstitüden (Emmerich-Düsseldorf) bası giysisi planlama ve ölçü alma eğitimi, 2009 yılında Lohmann&Raucher Enstitüden, ileri düzey yara bakımı eğitimi, 2015 yılında ise BSN- Jobst Enstitüden venöz ülserlerde yara bakımı ve kompresyon tedavisi eğitimi aldı. 2015 yılında Academy of Lymphatic Studies (Pittsburg), kompleks boşaltıcı fizyoterapi (KBF) sertifikasyon programına katıldı ve bu alandaki ikinci sertifikasyonunu aldı. Bunu takiben Academy of Lymphatic Studies tarafından Florida ve New York’ta verilen KBF kurslarında Marina MADURO ile çalıştı. 2016 yılında MLD/KBF Eğitmeni oldu ve Academy of Lymphatic Studies adına uluslarası geçerliliğe sahip sertifika verme yetkinliğine kavuştu. 2007 yılından itibaren yoğun bir şekilde lenfatik ve flebolotik hasta grupları ile çalışmalarda bulunarak bu alanda yetkin bir klinik deneyime sahip oldu. Halen Sağlık Bilimleri Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kayıt için iletişim:

Nilüfer KABLAN, MLD/KBF Eğitmeni

E-mail: niluferkablan@yahoo.com

GSM: 05067638556