Değerli Meslektaşlarım,

11. Academy of Lymphatic Studies (ACOLS) Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi Sertifikasyon (Lenfödem) Programı Sınıf Temelli Eğitim 15-23 Haziran 2019 tarihlerinde İstanbul'da, Green Park Bostancı Otelde düzenlenecektir. Bu program için Uzaktan Eğitim Programına online erişim 15 Nisan 2019'dan itibaren sağlanacaktır.

ACOLS KBF Programı hakkında detaylı bilgiye http://acolsturkiye.com/anasayfa/guncel-egitim-duyurulari adresinden ulaşabilirsiniz


Saygılarımla
Nilüfer Kablan
Sağlık Bilimleri Üniversitesi
ACOLS KBF Sertifikasyon Programı Koordinatörü
ACADEMY OF LYMPHATIC STUDIES

ACOLS, Joachim Zuther (PT, MT, CLT-Instructor)  tarafından 1994 yılında Amerika’da kurulmuştur. KBF sertifikasyon programı uluslararası standartlara göre düzenlenmiş olup ve kurs sonunda uluslararası geçerliliği olan sertifika verilmektedir. ACOLS’u diger sertifikasyon okullarından ayıran en önemli özellik ise sertifikasyon programını ‘’Uzaktan Eğitim Programı (HOME STUDY)’’ destekli sunmasıdır.

Zuther ve ekibi  yıllar boyu edindikleri tecrübe ve katılımcılardan aldıkları geri bildirim sonucunda görmüşlerdir ki; sertifikasyon programının tümünün sınıf temelli verilmesi katılımcıların kurs için iş yerlerinden izin almalarını güçleştirmekte, özellikle özel sektörde çalışan katılımcılarda ciddi gelir kaybına yola açmaktadır. Buradan yola çıkarak teorik bilginin büyük bir kısmının internet üzerinden kurs öncesinde  katılımcılara sunulmasına olanak sağlayan  Uzaktan Eğitim Programını geliştirmişlerdir. Uzaktan Eğitim Programı ile teorik bilginin büyük bir kısmının önden verilmesi sonucunda ise sınıf temelli kursu yoğunlukla pratik çalışmaları ve daha az oranda teorik bilgilendirmeyi içerecek şekilde planlayarak  toplam sertifikasyon süresinin azalmasını sağlamışlardır. Fakat Uzaktan Eğitim Programı ders saatleri ve sınıf ders saatleri toplamının uluslararası standartlar uygun olmasına  özen gösterilmiştir.

Uzaktan Eğitim Programı destekli 9 günlük KBF Sertifikasyon programı, Amerika’nın lenfatik çalışmalar konusunda en üst organizasyonu olan Lymphology Association of North America (LANA) tarafından kabul edilmiş olup, sertifikasyonun uluslararası standartlara uygun olduğu deklare edilmiştir. Genel olarak kursun başlangıcından yaklaşık 2 ay önce katılımcıların Uzaktan Eğitim Programına ACOLS web sayfasından (sayfa türkçe ve  ingilizce hazırlanmıştır) kullanıcı adı ve şifrelerini girerek ulaşması sağlanmaktadır.

ACOLS Amerika’da, çeşitli bölgelerde 1 yıl içerisinde yaklaşık 55-60 adet sertifikasyon kursu düzenlemektedir. Oldukça yüksek olan bu sayı ACOLS tarafından verilen Hızlandırılmış Karma Online Programın Amerika’da ne kadar popüler olduğunun güzel bir göstergesidir.

ACOLS ve çalışmaları hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak için www.acols.com adresini ziyaret edebilirsiniz.